Voimaharjoittelu.fi

SCL U90kg MM Lajitulokset

SCL U90kg MM Lajitulokset

Sisältö

Karsinta:

namecountry#1 frame  points#2 viking press pointssubtot#3 boxes  pointssubtotplace 1st day
Viktor PosudevskiUKR75,70m199173620,321571
Ewan MassieSCL78,10m20815,535,521,71954,52
Markus LaineFIN75,00m16,5101834,521,692054,53
Jeffrey NasonCAN60,00m101320302022524
Mario SildEST70,00m141521,535,524,121550,55
Pekka AnnalaFIN60,00m101521,531,522,461849,56
Dale McPhersonUK78,55m2112194032,957477
Alexandeer StashenkoUKR75,00m16,561430,531,28939,58
Mark BromilovUK 60,00m10815,525,526,571439,59
Giovanni LucianoITA75,00m16,51622,523,141638,510
Brad SopesAUS79,15m22411,533,548,84437,511
Jake Pacer AllenUK68,60m13161923,06173612
Alan McCallumSCL75,00m16,551329,534,97635,513
Davy WallaceNIR68,50m12282028,53113114
Gerhard TaljaardRSA41,35m639,515,528,31227,515
Mike LushUSA54,80m8161426,69132716
Mika HanhikoskiFIN30,00m2411,513,541,37518,517
Aman Rai VohraIND54,30m700732,2481518
Marcus SörlinSWE31,75m500530,22101519
Deepak YadavIND30,00m239,511,52 boxes213,520
Filip LundholmSWE30,00m20023 boxes3521
Uday SharmaIND0,00m00000 boxes0022

Finaali:

namecountrypoints day 1#4 car DL  pointssubtot#5 fwd holdpointssubtot#6 sled pointssubtot#7 sackspointsTOTALplace
Ewan MassieSCL11171223409328,47m33534,7912471
Viktor PosudevskiUKR12861840,71112938,28114050,025452
Markus LaineFIN10421242,53122435,51123642,627433
Pekka AnnalaFIN7861340,34102343,583142,168394
Alexandeer StashenkoUKR514111630,0131938,87102937,9510395
Mario SildEST8861430,7451940,692851,134326
Dale McPhersonUK61081432,2262059,1162655,23297
Jake Pacer AllenUK173,54,537,69812,561,91517,536,731128,58
Mark BromilovUK 4139,513,530,46417,56,70m118,541,41927,59
Jeffrey NasonCAN973,512,520,41214,57,65m216,545,75622,510
Giovanni LucianoITA3139,512,59,43113,59,2m417,562,09219,511
Brad SoperAUS200233,17946,827163 sacks11712

Saattaisit olla kiinnostunut myös näistä artikkeleistamme

Ojentajien harjoittelu Suuret raudat penkkipunnerruksessa vaativat vahvoja ojentajia. Ojentajalihaksen tehtävä on suoristaa käsi ojentamalla kyynärvartta. Siksi sillä on keskeinen rooli myös penkkipunnerruksessa. Lisäksi penkkipaita on korostanut ojentajien osuutta suorituksessa keventämällä …

Sali 82 OPEN   Turun mainekkaalla ja perinteisellä kuntosalilla järjestettiin penkki-veto kisa Sali 82 OPEN huhtikuun 14 päivä.Vaikka kolme viikkoa aikaisemmin oli ollut Kauhajoen WABDL mestaruuskisat,niin osallistujia riitti myös näihin …

Team VH.fi esittää – Jarno Kirselä     ikä: 28v pituus: 186cm paino: 125-128kg ammatti: yrittäjä kotipaikka: Rauma   Olen 28-vuotias voimailija Raumalta. Aktiivista salitreeniä on takana 14 vuotta ja …

Otsikon kysymys on monen huulilla sillä Team Voimaharjoittelu.fi jäsen Jani Murtomäki ja entinen jäsen Tuomas Korkia-aho ovat kumpikin ilmoittaneet tavoittelevansa samaa tulosta. Merkillepantavaa on että kummankin nostajan päätavoitteet ovat myös …

Liity ilmaiseksi & Saat -10% ALE-koodin

Liity Sporttiklubiin antamalla tietosi ja saat heti -10% ALE-koodin verkkokauppaan sekä paljon muita etuja. 

"*" näyttää pakolliset kentät

Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.

Se on ilmaista, etkä sitoudu mihinkään.